رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان نیشابور:

نیشابور-فرماندار شهرستان نیشابور از رد صلاحیت سه نفر از داوطلبان در این حوزه خبر داد و گفت: از تعداد ۵۱ داوطلب نمایندگی مجلس تنها سه نفر رد صلاحیت شدند.

۳ داوطلب در حوزه نیشابور و فیروزه ردصلاحیت شدند/یک نفر انصراف داد

به گزارش جهادی نیوز ؛

غلامحسین مظفری روز سه شنبه با اشاره به تأیید ۴۸نفر از ۵۱ نامزد و همچنین انصراف یک نفر از داوطلبان ثبت نامی انتخابات مجلس دوره دهم حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه گفت: دولت تدبیر و امید تمام توان خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند، رقابتی و آزاد بکار گرفته است.

وی اظهار کرد: طی ۱۰ روز فرصت هیئت  اجرایی برای بررسی صلاحیت ها، پاسخ های واصله از چهار مرجع قانونی مورد رسیدگی قرار گرفت که فقط صلاحیت سه نفر از مجموع ۵۱ داوطلب ثبت نامی در این مرکز حوزه انتخابیه تایید نشد.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های نیشابور و فیروزه  خاطرنشان کرد: رسانه های غربی به دنبال ایجاد نا امیدی میان مردم هستند و عرصه حضور مردم در مشارکت های همگانی بالاخص انتخابات یکی از پایه های اقتدار نظام است.

مظفری با بیان اینکه حضور حداکثری و مشارکت عمومی در عرصه انتخابات یک سیاست و راهبرد مهم در نظام اسلامی است تصریح کرد: به طور حتم مردم با حضور پرشور درانتخابات و انتخابی آگاهانه، گامی مهم در عرصه تصمیم گیری کشور بر می دارند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان نیشابور انتخابات را اصل مهمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اذعان داشت: همه ما باید در شرایط کنونی برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری تلاش کنیم چرا که از این طریق دسیسه های دشمنان و بدخواهان خنثی می شود.

مظفری گفت:هدف برگزاری انتخاباتی قانونی و مردمی با حضور گسترده است و سلایق سیاسی ثبت نام شدگان نیز نشان دهنده حضور و مشارکت گسترده داوطلبان از تمامی گرایشات سیاسی درون نظام است.

وی ادامه داد:کمیته های تشکیل شده ذیل ستاد انتخابات لازم است با بررسی امکانات و تجهیزات موردنیاز شعب اخذ رأی در شهرها و روستاها ی این شهرستان موارد مورد نیاز را احصاء ونسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام داشته باشند.

فرماندارویژه نیشابور تأکید کرد: با برگزاری انتخابات سالم سعی خواهیم کرد دراین عرصه، رقابت همراه با رفاقت با ایجاد همدلی وهمزبانی داشته باشیم که باعث  مشارکت هدفمند و آگاهانه تر مردم شده وزمینه را برای برگزاری انتخابات رقابتی با شکوه و با مشارکت حداکثری فراهم می سازد.

از امروز ۱۵ دی ماه مراتب رد صلاحیت از طریق ستاد انتخابات شهرستان به این افراد اعلام می شودکه برابر برنامه روزشمار ستاد انتخابات کشور ردصلاحیت شدگان تا چهار روز آینده می توانند با مراجعه به هیأت نظارت استان نسبت به اعتراض خود اقدام  کنند.

 

 

^

کد خبر: 1545

تاریخ خبر: