امام جمعه اصفهان:

اصفهان - امام جمعه اصفهان گفت: سران کفر که در دنیا جنگ و خونریزی به پا می‌کنند هیچکدام از انبیا و ادیان الهی را قبول ندارند.

سران کفر انبیا و ادیان الهی را قبول ندارند

به گزارش جهادی نیوز ؛

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر، پیش از ظهر سه شنبه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اسقف اعظم بابکن چاریان، پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، رئیس هیئت مذهبی، رئیس مجمع نمایندگان و رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران و تعدادی از اعضاء با بیان اینکه دستور دین ما این است که به همه انبیای الهی احترام بگذاریم اظهار داشت: در واقع انبیای الهی، انبیای ما نیز هستند، همه پیروان انبیای الهی نیز مورد احترام ما هستند و اگر هم قرار به مباحثه باشد با استدلال با هم مباحثه خواهیم کرد و هیچگونه مقابله ای با هم نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان در هیچ کجای دنیا با ادیان الهی مقابله ندارند، اظهار کرد: مسلمانان هرگز اهل جنگ نیستند و همواره اهل صلح هستند و پیامبر اسلام(ص) نیز فرمودند که من مبعوث شدم برای مدارا با مردم همانگونه که به رسالت مبعوث شدم.

وی با بیان اینکه سران کفر که در دنیا جنگ و خونریزی به پا می‌کنند هیچکدام از انبیا و ادیان الهی را قبول ندارند، تصریح کرد: برخی در جهان خود را پیروان مسیحیت می‌دانند و ادعای مسیحیت می‌کنند اما ما آن‌ها را به عنوان مسیحی قبول نداریم چراکه خونریزی و جنگ به پا می‌کنند در حالی که حضرت مسیح (ع) پیامبر رحمت است و در بین همه پیامبران، به پیامبر عطوفت و مهربانی شهرت دارد.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شکر خدا ما با مسیحی‌های ایران و با مسیحی‌های دنیا که به معنای واقعی پیرو حضرت مسیح باشند دوست و رفیق هستیم و در کنار هم همراه با صلح زندگی می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: داعشی ها نیز خود را مسلمان می‌دانند اما ما آن‌ها را به هیچ عنوان مسلمان نمی‌دانیم بلکه داعش مزدور دشمن است و هیچ کدام از رفتار پلید آن‌ها به اسلام ارتباط ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: توقع ما از آقایان اسقف و بزرگان مسیحیت این است که کسانی که ادعای مسیحیت می‌کنند اما به فرامین آن حضرت عمل نمی‌کنند را نصیحت کنند و بزرگی خود را نسبت به آن‌ها کنار نگذارند و اجازه ندهند که با اسم حضرت مسیح در سوریه و لبنان و عراق و بحرین دست به جنایت بزنند. هر چند همه ما می دانیم این‌ها به هیچ مذهبی اعتقاد ندارند و اگر اعتقاد به حضرت مسیح داشتند، حداقل در روز تولد و سالگرد ولادت آن حضرت جنایت‌هایشان را متوقف می‌کردند.

 دنیا؛ صلح و صفا و همزیستی را از ایران درس بگیرد

اسقف اعظم بابکن چاریان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار ، همزیستی ۴۰۰ ساله ارامنه با برادران و خواهران مسلمان در ایران را ستایش کرد و آن را درس عبرتی برای جهانیان دانست.

وی که به همراه رئیس هیئت مذهبی ، رئیس مجمع نمایندگان و رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران در دفتر آیت الله طباطبایی نژاد حاضر شده بود گفت: من و همراهانم و جامعه ارامنه اصفهان میلاد پیامبر بزرگ اسلام(ص) را به شما و همه مسلمانان تبریک می گوییم.

اسقف اعظم بابکن چاریان در ادامه اظهار  داشت: ارامنه بیش از ۴۰۰ سال است که در ایران در کنار خواهران و برادران مسلمان خود با کمال احترام، همزیستی و زندگی دارند.

^

کد خبر: 1548

تاریخ خبر: