صالحی در گفتگو با مهر:

سرمربی تیم تکواندو شهدای ساری گفت: دور رفت رقابتهای لیگ برتر تحت تاثیر حضور جوانان با آتیه بود تا حدی که شاهد رقابتهای زیبایی از سوی نسل جدید تکواندو ایران بودیم.

نسل جدید تکواندو ایران در راه است/ دور برگشت جبران می کنیم

به گزارش جهادی نیوز ؛

رحیم صالحی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای لیگ برتر در سطح فنی قابل قبولی برگزار شد که شاهد ارائه مبارزات بسیار سطح بالایی از سوی جوانان بودیم. جوانانی که بدون توجه به نام و عنوان حریف به روی «شی هاپ چانگ» رفته و در بیشتر اوقات هم دست پر میدان را ترک می کردند. 

وی افزود: در این دوره شاهد هستیم که مربیان به جوانان بیشتر اعتماد کرده و همین موضوع باعث شده تا لیگ برتر در سطح کمی و کیفی بالایی برگزار شود. این لیگ نسل نو تکواندو ایران را معرفی کرده و مطمئن باشید که تکواندو ایران با همین جوانان همچنان روی نوار موفقیت حرکت می کند. 

سرمربی تیم تکواندو شهدای ساری در خصوص حضور تکواندوکاران المپیکی در لیگ گفت: ما سه نماینده در المپیک داریم که تاکنون دو نفر در لیگ حضور نداشتند و خدابخش هم در ترکیب شهرداری ورامین حضور داشت که بازی به او نرسید. سطح لیگ بالاست و به دلیل شرایط ملی پوشان برای حضور در ریو ۲۰۱۶ و احتمال آسیب دیدگی آنها از سوی کادر فنی تیم ملی چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

صالحی ادامه داد: اگر قرار است ملی پوشان در لیگ مبارزه نکنند و بعد به تورنمنت های بین المللی در اروپا اعزام شود که همان بهتر در لیگ ایران مبارزه کنند. این مسابقات در بالاترین سطح فنی برگزار می شود که خیلی از تکواندوکاران زبده دنیا آرزوی حضور در این مسابقات را دارند. زمان مناسب تا المپیک هم وجود دارد و به امید خدا که مشکلی برای تکواندوکاران شایسته کشورمان پیش نمی آید. 

وی در خصوص نحوه قضاوت داوران در لیگ برتر هم گفت: کمیته داوران زحمات زیادی متحمل می شود و برای قضاوت لیگ برخی داوران خوب را گلچین کرده است که شاهد قضاوت های خوبی هستیم ولی همچنان شاهد برخی اشتباهات تاثیرگذار هستیم. همین هفته قبل در مبارزه نخست ما در دیدار با یاسین پیش رو اگر همین اشتباه نبود تکواندوکار ما پیروز بود یا در راند طلایی دیدار محمدی و عسگری بازهم شاهد چنین اشتباهی بودیم که رئیس کمیته داوران هم داور را جریمه کرد. ولی آن جریمه دردی از ما دوا نکرد و حق ضایع شده ما که برنگشت. 

سرمربی شهدای ساری به ترکیب تیم خود هم اشاره کرد و گفت: ما با ترکیبی از جوانان و با تجربه ها در لیگ شرکت کردیم که از تلاش همه آنها راضی هستم. ما نفراتی در ترکیب تیم خود قراردادیم که سال گذشته در رده نوجوانان مبارزه می کردند و اگر در پایان دور رفت در میانه جدول هستیم فقط به دلیل برخی اشتباهات فردی از سوی همین جوانان با آتیه هستیم که امیدوارم دور برگشت با کسب تجربه بیشتر بتوانیم بتوانیم بهتر نتیجه بگیریم.

صالحی در پایان در خصوص جذب تکواندوکار جدید در نیم فصل هم گفت: بهترین های تکواندو ایران در تیم های مختلف حضور دارند و بعید می دانم تکواندوکار قابلی که بتواند به تیم ما کمک کند بدون تیم باشد که به دنبال جذب او باشیم.

^

کد خبر: 1645

تاریخ خبر: