ملی‌پوش بدمینتون در گفتگوی اختصاصی با مهر؛

همدان- ملی‌پوش بدمینتون همدان با اشاره به اهداف خود در رشته بدمینتون گفت: افتخارآفرینی برای شهر و کشورم و بالا بردن پرچم ایران در کشورهای دیگر بزرگترین هدفم در ورزش است.

افتخارآفرینی برای ایران بزرگترین هدفم در ورزش است

به گزارش جهادی نیوز ؛

امیر جباری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تابستان را با مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در كشور تایلند كه در اوایل تیرماه برگزار شد، آغاز كردم كه این رقابت ها با حضور بهترین‌های بدمینتون جهان در رده جوانان برگزار شد.

وی با بیان اینکه با قرعه سختی روبرو شدم و بازی را به بازیكن كره كه از صاحب نام‌های آسیا بود واگذار كردم، افزود: در اوایل مردادماه در مسابقات بین‌المللی تركیه شركت كردم و پس از پیروزی در ٣ مرحله تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفتم اما به دلیل وجود رقبای باتجربه از ادامه بازی‌ها و گرفتن مدال بازماندم.

ملی‌پوش بدمینتون همدان بابیان اینکه در شهریورماه به اردو بازیكنان منتخب توسعه آسیا در كشور مالزی دعوت شدم، گفت: ٢ هفته به همراه بازیكنانی از کشورهای مختلف در مالزی به تمرین پرداختم.

جباری عنوان کرد: همچنین در آبان ماه مقام اول رنکینگ جوانان كشور در بخش انفرادی را در اردبیل كسب كردم و در دوره دوم اردوهای توسعه آسیا در مالزی نیز٣٠ روز تمرین كردم كه این تمرینات به‌صورت فشرده و روزانه در دو نوبت صبح و بعدازظهر و در حدود ٧ ساعت انجام می‌شد.

وی با اشاره به شرکت در مسابقات کشوری مالزی بیان کرد: پس از این اردو در مسابقات ۱۵ هزار دلاری مالزی كه در رده سنی بزرگ‌سالان برگزار می‌شد شركت كردم اما پس از پیروزی در برابر بازیكنی از نپال بازی را به بازیكن قدرتمند مالزی واگذار كردم.

ملی‌پوش بدمینتون همدان یادآور شد: شركت در این مسابقات و اردوها تجربه خوبی بود كه با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها و جوان‌گرایی‌هایی که فدراسیون بدمینتون انجام داده  این حركت مثبت فدراسیون می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت و ارتقا سطح بازیكنان تیم ملی داشته باشد.

جباری با اشاره به فعالیت خود در رشته بدمینتون گفت: در حال حاضر نزدیک به ۸ سال از فعالیتم در رشته بدمینتون می‌گذرد و از ۶ سال پیش به‌صورت حرفه‌ای کارکرده‌ام.

ملی‌پوش بدمینتون همدان با اشاره به حضور در تیم ملی کشور گفت: حمایت‌ها و تشویق‌های خانواده‌ام در کنار امیر رستمی مربی بدمینتون همدان که بخش بزرگی از موفقیتم را مدیون وی هستم باعث دوچندان شدن فعالیتم شد و در حال حاضر بیش از ۳ سال از عضویتم در تیم ملی بدمینتون کشور می‌گذرد.

وی بابیان اینکه باید در این رشته سرمایه‌گذاری کلان صورت گیرد، بیان کرد: آرزویم این است که روزی در کشور به‌غیراز رشته فوتبال سایر رشته‌های ورزشی نیز دیده و یک‌سوم سرمایه‌ای که در اختیار فوتبال قرار می‌گیرد به سایر رشته‌ها تزریق شود.

جباری عنوان کرد: استعدادهای غیر فوتبالی نیز در کشور وجود دارد که با سرمایه‌گذاری می‌توانند در آسیا و جهان حرف برای گفتن داشته باشند.

^

کد خبر: 1654

تاریخ خبر: