دبیرکل فدراسیون شنا:

سنندج- دبیرکل فدراسیون شنا با بیان اینکه کردستان ظرفیت مطرح شدن در رشته شنا را دارد،گفت:برنامه‌ریزی برای آینده رشته شنا باید در اولویت اعضای مجمع شنای استان کردستان باشد.

کردستان ظرفیت مطرح شدن در رشته شنا در سطح کشور را دارد

به گزارش جهادی نیوز ؛

محسن سمیع‌زاده ظهر امروز در مجمع انتخابات هیئت شنا، شیرچه و واترپلو که در سنندج برگزار شد، گفت: مدیریت در برهه کنونی هم چون دهه های 60 و 70 امکان پذیرنیست چراکه در آن دوره برای اعزام تیم ها به مسابقات مختلف ارز یارانه ای پرداخت می شد.

و ی عنوان کرد: امروزه در ایالت متحده امریکا که صاحب عنوان در ورزش شنا در دنیا هستند برای 8 سال آینده این رشته ورزشی برنامه ریزی و کار می کنند.

وی اظهارداشت: متاسفانه در کشورما همواره دوماه و سه ماه مانده به مسابقات جهانی و المپیک به فکر آماده سازی و برنامه‌ریزی می افتیم.

دبیرکل فدراسیون شنا ادامه داد: اعضای مجمع شنای تنها رسالت آنها رای دادن و انتخاب رئیس هیئت نیست بلکه این اعضا باید برنامه‌ریزی در خصوص آینده این رشته ورزشی در استان را هم در اولویت کارهای خود قرار دهند.

سمیع‌زاده با تاکید براینکه اعضای مجمع نباید هیئت شنا را به حال خود رها کنند، بیان کرد: اعضای مجمع باید با مطالعه آیین نامه هیئت‌های ورزشی به عنوان عالی‌ترین مرجع فنی این رشته در ارتباط با سرنوشت هیئت احساس مسئولیت کنند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند.

وی ادامه داد: در صورتی که هر کدام از استخرهای موجود و فعال در سطح استان از هیئت شنای استان تمیکن نکردند هیئت قادراست تا مرحله پلمپ استخرها پیش رود.

وی افزود: در صورتی که استخری در استان سهمی در توسعه این رشته ورزشی ندارد دیگر لزومی به اعطای پروانه فعالیت به آن نیست چراکه وقتی از امکانات دولتی استفاده می کنند موظف به همکاری و تعامل با هیئت شنا هستند.

دبیرکل فدراسیون شنا  با اعلام اینکه فدراسیون در کنارتمامی فعالان و علاقمندان به رشته شنا است، عنوان کرد:  کردستان پتانسیل مطرح شدن در رشته شنا را دارد و رئیس هیئت هم به تنهایی نخواهد توانست منجر به توسعه این رشته شود و در این مسیر نیاز به همکاری دلسوزانه تمامی اعضای مجمع را دارد.

سمیع‌زاده بیان کرد: سال گذشته هم مطرح کردم و امسال هم بار دیگر اعلام می کنم در صورت اعلام نیاز به مربی برای آموزش شنا در استان، تمهیدات لازم در راستای این کار در اسرع وقت از سوی فدراسیون انجام  می شود.

وی بیان کرد: هر فردی هم که در استان در رشته شنا مستعد شناخته شد به فدراسیون معرفی شود و قطعا از او حمایت خواهیم کرد.

^

کد خبر: 1658

تاریخ خبر: