حبیب‌الله صادقی:

همزمان با برگزاری کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» در تهران، آثار شهدای هنرهای تجسمی از ۲۹ دی‌ماه به مدت ۳ روز در خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

زیست یک شهید یک رفتار هنرمندانه است

به گزارش جهادی نیوز ؛

حبیب الله صادقی نقاش و گرافیست درباره برگزاری بخش تجسمی کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» با عنوان «مشق شیدایی» در خانه هنرمندان ایران، گفت: اصولاً زیست یک شهید، یک رفتار هنرمندانه است؛ انسان‌هایی که با دست خالی برای به پیروزی رساندن یک اعتقاد و یک معنا در مقابل ۳۶ کشور و لشکری که در جهان علیه ملت ما قیام کردند، ۸ سال مردانه و فداکارانه ایستادند و یک میلیمتر خاک وطن را رها نکردند. در تاریخ دفاع و جنگ‌های دنیا به نظر من دفاع مقدس ۸ ساله ما، یک نمونه بسیار موفقیت‌آمیز و آرمانی و الهی یک دفاع است.

وی افزود: بنابراین برگزاری کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» کار جامع و ارزنده‌ای است و واقعاً باید به این موضوع پرداخته می‌شد.

این هنرمند با اشاره به بخش تجسمی «مشق شیدایی»، اظهار کرد: شهدا همگی عزیز هستند اما منظور ما در این پروژه، هنرمندانی بوده‌اند که در حوزه تجسمی کارهای تأثیر‌گذار داشتند و در حوزه دفاع مقدس آثاری را آفریده‌اند و در این راه نیز به مقام شهادت نائل شدند. برگزاری این نمایشگاه کار بسیار ارزشمند و ممتازی است که به همت ۶ نهاد مختلف صورت می‌گیرد.

حبیب‌الله صادقی ضمن تأکید بر انتخاب هنرمندان پیشکسوتی که در این زمینه قرار است همکاری کنند، افزود: این انتخاب‌ها باید خیلی عالمانه و دقیق باشند که خدای ناخواسته در آن رفتار جانبدارانه نباشد و هنرمندانی که بیشترین فعالیت و تأثیرگذاری را داشتند چه از لحاظ آماری و چه از لحاظ کیفیت‌سنجی، بیشترین خدمت را کردند، در اولویت ها قرار بگیرند و امیدوارم کسی از قلم نیفتد. البته به هر حال هر کسی که در این راه کار کرده محض رضای خدا بوده و انشاالله خدا قبول کند.

این نقاش انقلاب و دفاع مقدس در خصوص برپایی بخش تجسمی کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» در پایان گفت: خانه هنرمندان از جمله مراکز فرهنگی است که افتخار این را داشته به هنر معاصر ایران خدمت کند. یک مرجع جدی است که به انصاف، عقل، خرد جمعی و کیفیت شناخته شده و برگزاری بخش تجسمی این کنگره در خانه هنرمندان ایران کار شایسته و ستودنی‌ است.

کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» در ۶ رشته هنری شامل سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی، عکس و شعر و ادبیات در تهران برگزار می‌شود که بخش هنرهای تجسمی با عنوان «مشق شیدایی» در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

همزمان با نمایش آثار هنرمند شهید در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هنرمند سه شنبه ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۸ در محل این خانه برگزار می شود.

کنگره سراسری «۲۰۰۰ شهید هنرمند» در ۵ رشته هنری شامل سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی و شعر و ادبیات اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما و بنیاد فرهنگی روایت در تهران برگزار می‌شود

^

کد خبر: 1664

تاریخ خبر: