مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل با مهر مطرح کرد؛

اردبیل – مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: ضروری است ادارات استان نسبت به تست سلامت ورزشی کارکنان خود اقدام کنند.

ادارات اردبیل نسبت به تست سلامت ورزشی کارکنان خود اقدام کنند

به گزارش جهادی نیوز ؛

ایوب بهتاج در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: بر اساس ابلاغ وزارت ورزش و جوانان ادارات مجازند یک درصد از اعتبار خود را جهت توسعه ورزش همگانی و قهرمانی هزینه کنند.

وی افزود: ۴۰ درصد از این مبلغ به صلاحدید اداره هزینه می‌شود که مهم‌ترین سرفصل‌های پیشنهادی هزینه کرد آن اجرای برنامه‌های ورزش همگانی و تفریحات سالم ورزشی در میان کارکنان به‌منظور توسعه و عمومی کردن ورزش است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با تأکید به تأثیر سلامت جسمی و روحی کارکنان در بهبود عملکرد آن‌ها در شغل خود متذکر شد: علاوه بر این انتظار می‌رود برنامه‌های آموزشی و تبلیغی برای ارتقا سطح کیفی و کمی ورزش همگانی در دستور کار مدیران قرار گیرد.

بهتاج افزود: دستگاه اجرایی می‌تواند نسبت به خرید لوازم و تجهیزات ورزشی اقدام کرده و علاوه بر این اردوهای ورزشی برای کارکنان خود برگزار کند.

وی خرید خدمات ورزشی و تأمین هزینه حق‌الزحمه مربیان، داوران و ناجیان را بخش‌های دیگری دانست که می‌تواند به انتخاب مدیر دستگاه اجرایی موردتوجه قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تخصیص این اعتبار را صرفاً باهدف توسعه ورزش در جامعه دانست و افزود: به دنبال این هستیم ورزش را در بین اقشار مختلف جامعه به بهانه‌های مختلف ترویج دهیم.

بهتاج خواستار حمایت مدیران از این طرح شد و تأکید کرد: هر اقدامی در راستای سلامت کارکنان خروجی مستقیم در بهبود عملکرد دستگاه اجرایی دارد.

^

کد خبر: 1758

تاریخ خبر: