دبیر فدراسیون فوتبال:

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: در جوسازی عربستانی‌ها ما به اصولمان پایبندیم و تا زمانی که چیزی رسمی نشده است دلیل ندارد نسبت به نقطه نظرات دیگران واکنش نشان بدهیم.

مقابل تصمیم عربستان سکوت نکرده‌ایم/ فوتبالیست‌ها پاستوریزه هستند!

به گزارش جهادی نیوز ؛

علیرضا اسدی درباره حواشی اصلاح اساسنامه و بالا گرفتن اختلاف نظرها در این خصوص تاکید کرد: این ادبیات که «دعوا بالا گرفته» و «فشار است» را از کجا می آورید؟ اگر یک نفر نظر اصلاحی دارد این یعنی بزن بزن و دعوا؟

وی سپس خطاب به خبرنگاران گفت: به نظر می‌رسد شما خیلی به این مسائل علاقه مندید. فوتبال برای رشد نیاز به نظرات مختلف دارد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره سکوت فدراسیون در قبال جوسازی عربستانی‌ها تاکید کرد: ما سکوت نکرده ایم. البته سکوت دلیل بر عقلانیت است. آیا اگر ما مدام صحبت کنیم و آنها هم صحبت کنند به نظر شما صحیح است؟ 

اسدی افزود: اگر یک کشوری اینطور نظر بدهد این نظر برآیند ناتوانی‌هایی است که قرار است در بحث فوتبال تخلیه شود در حالی که فوتبال در ذات خودش یک پیام دوستی دارد. اگر بعضی‌ها این قوانین و پیام‌ها را رعایت نمی‌کنند به خودشان بر می‌گردد. ما به اصولمان پایبندیم. تا زمانی که چیزی رسمی نشده است، پیام خاصی نداریم بدهیم. دلیل ندارد نسبت به نقطه نظرات دیگران واکنش نشان بدهیم مگر اینکه یک مرجع خاصی مثل فیفا و کنفدراسیون آسیا نظر خاصی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در این بحث ما ساکنِ فعال هستیم و تمام برنامه‌ها را به صورت منسجم داریم. ما فعال هستیم ولی لازم نیست اعلام کنیم که مثلا روی حرف مسئول فدراسیون فلان کشور حساس شده‌ایم. تا جایی که منافع ملی افتضا کند در هر حوزه ای که می خواهد باشد، عقب نشینی نخواهیم کرد.

خبرنگاری از اسدی درباره قرارداد نداشتن محمد خاکپور سرمربی تیم فوتبال امید سئوال پرسید. دبیر فدراسیون فوتبال در واکنش، گفت: چند وقت است که وضعیت خاکپور اینطور است؟ خبرنگاران  در پاسخ اعلام کردند حدود یکسال که اسدی در ادامه گفت: پس باید این سئوال را زودتر می‌پرسیدید!

دبیر فدراسیون فوتبال درباره کنارکشیدن تیم ملوان انزلی از لیگ برتر تاکید کرد: من که اینطور نشنیدم. باید به مشکلات ملوان در حوزه لیگ رسیدگی شود. احتمالا مشکلاتی هست که ملوانی‌هابه تنهایی قادر به حل آن نیستند. اگر این مشکلات مطرح شود، هر چه در توان داریم برای آنها می گذاریم.

اسدی درباره اینکه موضع شما در قبال کاندیداتوری علی کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال چیست؟ اظهار کرد: به ایشان تبریک می‌گویم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در انتخابات شرکت خواهد کرد یا خیر، گفت: فعلا برای دوستان دعا می‌کنیم!

دبیر فدراسیون فوتبال پیش از این صحبت‌ها، در دوازدهمین نشست مسئولان استانی مدارس فوتبال کشور گفته بود: در زمان ما فوتبالیست‌ها تا ساعت ۱۰ شب در زمین‌های خاکی و کوچه و خیابان فوتبال بازی می کردند اما فوتبالیست‌های الان در سطح ملی کمی پاستوریزه هستند! فوتبالیست‌های در حال حاضر کمی از نظر سواد و مدرک تحصیلی پایین هستند. منظور من از باسواد این است که در زمان ما فوتبالیست‌ها مدرک واقعی داشتند اما در حال حاضر خیلی از فوتبالیست‌ها مدرک واقعی ندارند.

اسدی در جمع خبرنگاران درباره این صحبت‌هایش در جلسه هم گفت: من در جلسه گفتم در زمان ما بسکتبالیست‌ها و والیبالیست‌ها از سواد بالایی برخوردار بودند و  فوتبالیست‌های ما در گذشته میزان تحصیلاتشان نسبت به میزان تحصیلات فوتبالیست‌های الان بالاتر بوده است!

 

^

کد خبر: 1769

تاریخ خبر: