مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان:

خرم آباد - مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان بر لزوم ترویج گفتمان انتخاب اصلح در جامعه تاکید کرد.

ترویج گفتمان «انتخاب اصلح» در جامعه اولویت باشد

به گزارش جهادی نیوز ؛

به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین اظهار داشت: انسان موجودی اجتماعی است که نیازها و خواسته های او جز با همکاری و همیاری و تبادل نظر فکری برآورده نمی شود.

وی بیان داشت: انسان با کمک و همفکری توانسته است به اختراعات و اکتشافات بزرگ و بهره برداری از آن دست یابد و پیشرفت علم و تکنولوژی، لزوم هرچه بیشتر این کار جمعی و تبادل اطلاعات و آرا و نظرات را درمیان انسان ها، ملت ها و دولت ها بیشتر می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان ادامه داد: در این راستا با نزدیک شدن به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و در غوغای مناظرات و تبلیغات گروههای گوناگون، این سؤال برای ما پیش می آید که به چه کسانی رأی دهیم تا تکلیف شرعی و ملی خود را به درستی انجام دهیم و به عبارت دیگر معیار ما برای انتخاب کاندیدای اصلح چیست.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه شرکت در انتخابات حق قانونی شهروندان در نظام مردم سالاری دینی است گفت: اما اگر در انتخاب مصادیق اشتباه شود این حق قانونی به درستی ادا نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از بهترین ملاک ها برای تشخیص مصادیق صالح و اصلح باید معیارهایی باشد که از سوی امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است افزود: مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است گزینش خوب و آگاهانه هم یک وظیفه است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه رایج شدن گفتمان اصلح در جامعه از جایگاه دین و منطق پذیرفته شده است، خاطر نشان کرد: اینکه افراد چه طرفدارانی دارند، به چه حزبی متعلق هستند اینها در معیار دینی و منطقی جای ندارد بلکه ملاک عمل باید اصلح بودن افراد از لحاظ ویژگی‎های مختلف باشد.

حجت الاسلام مهدوی امین در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه ما انقلاب کردیم تا معیارهای اصلی و واقعی زنده بماند، گفت: وقتی معیارها را درست کنیم گفتمان‎سازی ایجاد می‎شود و خود به خود مردم به گزینه‎های اصلح می‎رسند.

^

کد خبر: 1795

تاریخ خبر: