دبیرکل مقاومت اسلامی النجباء عراق:

قم - دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء عراق با بیان اینکه آمریکا در عراق به جای مردم از داعش حمایت می‌کند، گفت: وجود آمریکا در عراق سبب مشکل در روند آزادسازی‌ها می‌شود.

وجود آمریکا در عراق سبب مشکل در روند آزادسازی‌ها می‌شود

به گزارش جهادی نیوز ؛

 حجت الاسلام اکرم الکعبی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی گزارشی از اقدامات این مجموعه در عراق ارائه کرد و اظهار داشت: در حال حاضر نیرو‌های فعالی در عراق و سوریه داریم که با تکفیری‌ها و داعش مقابله می‌کنند.

وی با بیان اینکه تکفیری‌ها را از مناطق مختلف سوریه دور کرده‌ایم، گفت: حدود سه سال و نیم است که وارد حلب شده‌ایم و با اقدامات صورت گرفته این محاصره شکسته شده است و راه برای کمک به مردم این شهر وجود دارد.

دبیر کل مقاومت اسلامی النجباء با اشاره به اینکه سه لشگر در سوریه و یک لشگر در عراق برای مقابله با داعش فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر مشغول ساماندهی عملیاتی هستیم تا دو شهر شیعه نشین در سوریه را آزاد سازیم و بیش از ۲۰ هزار نفر در این دو شهر محاصره هستند و به دلیل شرایط آب و هوا شرایط سخت‌تر شده است و گروه‌های تکفیری در حال بمباران مردم بی‌گناه این دو شهر هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا در عراق نقش منفی ایجاد می‌کند و به جای مردم از داعش حمایت می‌کند، گفت: وجود آمریکا در عراق سبب مشکل در روند آزادسازی‌ها می‌شود.

آمریکا از وحدت شیعه و سنی می‌ترسد

حجت الاسلام الکعبی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در منطقه به دنبال اختلاف شیعه و سنی هستند و می‌خواهند اهل سنت را قانع کنند تا آن‌ها را نقسیم نمایند چرا که آن‌ها از وحدت شیعه و سنی می‌ترسند.

وی با بیان اینکه با توکل به خدا و دعای مراجع و علما به مقاومت ادامه می‌دهیم، گفت: توسط عربستان و قطر کمک‌های مالی و تسلیحاتی زیادی به گروه‌های تروریستی می‌شود و این موضوع سبب سختی مقابله با داعش شده است.

دبیر کل مقاومت اسلامی النجباء عراق با بیان اینکه ۱۲۰ کشور از داعش حمایت می‌کنند و داعش از کشورهای غربی و عربی حمایت نظامی می‌شود، تأکید کرد: آمریکا در حال شیطنت در عراق است و تجزیه عراق را دنبال کرده و با سران گروه‌های تروریستی جلسه می‌گذارد و حرکات آن‌ها برای مقابله با داعش نمایشی است.

^

کد خبر: 1801

تاریخ خبر: