يادداشت/علی اسماعیلی

تطهیر اصحاب فتنه و تقلیل فتنه سال 1388 به یک اعتراض ساده انتخاباتی، از جمله اهدافی است که در سال‌های اخیر بارها و بارها از سوی برخی افراد خاص و بعضی جریان‌های منسوب به فتنه پیگیری شده است.

آیا توافق هسته ای بخشی از یک راهبرد بزرگ آمریکادر مقابل ایران است؟/ دشمن همچنان امیدوار به فتنه/اصلاح طلبان درانتخابات پنجره نفوذ امریکا را باز می کنند؟

به گزارش افق رامهرمز ؛
تطهیر اصحاب فتنه و تقلیل فتنه سال 1388 به یک اعتراض ساده انتخاباتی، از جمله اهدافی است که در سال‌های اخیر بارها و بارها از سوی برخی افراد خاص و بعضی جریان‌های منسوب به فتنه پیگیری شده است. افرادی که با اهدای القابی دور از ذهن و خلاف واقع به سران فتنه و تعابیری واژگون، از آنچه در سال 88 بر کشور گذشت، تبرئه فتنه‌گران را دنبال می‌کنند.
اما در برابر این ساده‌انگاری‌ها و ساده‌ سازی‌ها، نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه نسبت به فتنه‌گران حسن‌ظن پیدا نکرده است و از همان روز اول فتنه تا به امروز، در برابر جریان فتنه، چه در داخل کشور و چه بیرون از مرزها موضعی محکم و جدی اتخاذ کرده است. جدیتی که با گذر زمان و مشخص شدن ابعاد مخفی و لایه‌های پنهانی فتنه 88 ضرورت و درستی آن بیش از پیش برای آحاد ملت ایران و دوستداران انقلاب اسلامی روشن شده است و بی‌شک در آینده دور و نزدیک، روشن‌تر نیز خواهد شد.
تنها در یک نمونه اخیر، «مایکل لدین» مشاور اسبق شورای امنیت ملی آمریکا از ارتباط مستقیم جنبش سبز(فتنه) با آمریکا پرده برداشت و گفت: دولت آمریکا رسماً با سران فتنه در ارتباط بوده است. وی از ارسال نامه‌ای رسمی با مهر وزارت امورخارجه آمریکا برای فتنه‌گران خبر داد. نامه‌ای که به گفته او فتنه‌گران در تاریخ 30 نوامبر 2009 (9 آذر 1388) به آن پاسخ داده‌اند. پاسخی که نویسندگانش، نظام جمهوری اسلامی را با الفاظی نظیر «خشن» و «دیکتاتوری» توصیف کرده و فشار بیشتر غرب به نظام جمهوری اسلامی و حمایت کاخ سفید از آشوب‌های خیابانی را خواستار شده بودند.
اما هنوز زمانی طولانی از این افشاگری نگذشته که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا در آن زمان و نامزد انتخاباتی دموکرات‌ها در این روزها، در یک جلسه تبلیغاتی که در اندیشکده بروکینگز برگزار شده است، از عدم حمایت همه‌جانبه آمریکا از جریان فتنه در سال 88 ابراز ندامت و پشیمانی کرده و اضافه می‌کند، آمریکا باید در آن زمان بیشتر از آشوب‌ در چند خیابان تهران حمایت می‌کرد. کلینتون در ادامه برنامه اصلی خود در قبال ایران را، سرمایه‌گذاری بر روی اعتراضات و شورش‌های مدنی عنوان کرده و تأکید می‌کند، توافق هسته‌ای بخشی از یک راهبرد بزرگ‌تر در قبال ایران است که به تغییر در ایران خواهد انجامید.
سخنانی که نشان می‌دهد، نه‌تنها آمریکایی‌ها از دشمنی با ملت ایران دست نکشیده‌اند، بلکه همواره به‌دنبال طراحی توطئه‌هایی تازه برای درهم شکستن انقلاب اسلامی ایران و بی اثر کردن الگوی اسلامی و ایرانی برآمده از انقلاب مردم ایران هستند. این جملات که کلینتون در یک میتینگ انتخاباتی بیان کرده است، عمق راهبرد آمریکا در دشمنی با انقلاب اسلامی و سرمایه‌گذاری آنان بر روی افراد معاند و گاه غافل و ساده‌اندیش در داخل ایران را نمایان می‌‌کند و این زنگ خطر را به صدا درمی‌آورد که تسامح و تساهل در برابر جریان فتنه می‌تواند راه را برای دشمن باز ‌کند؛ راهی که اگر در سایه غفلت مسئولان گشوده شود، کشور را بار دیگر، اسیر گرداب فتنه‌ها و توطئه‌ها خواهد کرد. عقل سلیم‌ با شاهد گرفتن گفته‌های خانم کلینتون حکم می‌کند که نباید چشم را بر ظلم‌هایی که در فتنه 88 بر مردم و نظام رفت، بست؛ چرا که سخنان نامزد انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آمریکا مصداق بارز این کلام رهبر انقلاب است که فرمودند: گناه نابخشودی فتنه‌گران امیدوار کردن دشمن بود. امیدواری که موجب شده است همچنان سران آمریکا برای نیل به اهداف‌شان چشم امید به فتنه و سران فتنه داشته باشند. این موضوع در اوضاع کنونی که در آستانه انتخابات اسفند ماه قرار داریم، بیش از پیش اهمیت می‌یابد؛ زیرا انتخابات یکی از آن بزنگاه‌هایی است که دشمن همیشه حساب ویژه بر روی آن باز کرده است تا به واسطه آن به مقاصدی، چون رخنه به داخل کشور، ایجاد چند دستگی، فتنه‌انگیزی، وارد کردن افراد خاص به دستگاه‌های تصمیم‌گیر و... دست‌یابد که البته این بار نیز با هوشیاری ملت تیر دشمن به سنگ خواهد خورد.


کد خبر: 627

تاریخ خبر: